Het eerste elftal van Renado gaat met vertrouwen de derde klasse in. De voetbalclub uit Sint Nicolaasga werd afgelopen seizoen kampioen in de vierde klasse A en trainer Niek van der Werf denkt dat zijn ploeg komend seizoen in de top vijf kan eindigen.
De selectie blijft vrijwel intact en wordt aangevuld met spelers uit het tweede elftal en een terugkerende speler. Volgens aanvoerder Jetze Zijlstra is de groep hecht en uitgebalanceerd. Bij gunstige omstandigheden acht hij zelfs een periodetitel mogelijk, aldus een interview met de redactie van Slotoffensief.nl.
Van der Werf verwacht dat Renado het in de derde klasse tactisch anders moet aanpakken. Het hoge drukzetten uit de vierde klasse zal niet tegen iedere tegenstander mogelijk zijn. De ambitie is om zich verder te ontwikkelen tot een stabiele derdeklasser.
Een belangrijke onzekerheid is de invoering van weekendvoetbal in de derde klasse. Renado heeft bij de KNVB aangegeven de voorkeur te geven aan een indeling met zondagclubs. De club vreest dat wedstrijden op zaterdag problemen opleveren voor spelers met andere verplichtingen.
Intussen wordt gewerkt aan de fusie van Renado, VVI en Langweer tot SV Donia. Het streven is om die fusie en de plannen voor een nieuw sportpark in september 2027 af te ronden. De nieuwe vereniging moet zowel een zaterdag- als een zondagelftal op prestatieniveau krijgen.
- Meer op deze link.
- Lees ook: Renado kampioen na doelpuntenfestijn tegen De Blesse
Foto: Alice Lighthart


