De rooms-katholieke kerk in Sint Nicolaasga is 's avonds en 's nachts verlicht.FOTO: Alex J. de HaanHome-page: http://www.noordoost.nlE-mail: persbureau@noordoost.nl(c) Persbureau Noordoost/Heerenveentel: 0513-626999 fax: 0513-623253mobiel: 0654-727.557

Crescendo uit Idskenhuizen op het podium van De Lawei in Drachten

Excelsior uit Ouwsterhaule en Crescendo uit Idskenhuizen hebben zaterdag 12 april 2026 deelgenomen aan de 14e Open Nederlandse Fanfare Kampioenschappen (ONFK) in De Lawei in Drachten. Beide korpsen kwamen uit in verschillende divisies en wisten zich in een sterk deelnemersveld goed te presenteren. Excelsior eindigde in de tweede divisie als derde met 83 punten, achter Beatrix Doezum (88 punten) en Oranje Dokkum (84 punten). Crescendo kwam in de vierde divisie uit op een vijfde plaats met 86 punten, in een klasse die werd gewonnen door KF Sint Cecilia Keerbergen uit België (91 punten).

Excelsior uit Ouwsterhaule nam het in de tweede divisie op tegen twee sterke tegenstanders en bracht het werk Gemstone Sinfonietta. Het orkest behaalde 83 punten en eindigde daarmee als derde. Het verschil met de nummers één en twee bleef beperkt, wat onderstreept dat het korps zich op een stabiel niveau in deze divisie beweegt, aldus de jury.

Christelijke muziekvereniging Crescendo uit Idskenhuizen koos bewust voor een sportieve uitdaging door deel te nemen in de vierde divisie, terwijl het orkest normaal in de vijfde divisie uitkomt. Dat leverde een vijfde plaats op met 86 punten. ,,We binne fiifde fan de seis wurden, mar dat is foar ús net sa belangryk,’’ aldus bestuurslid Femke Gorter-Hettema na afloop. In een bericht op Facebook sprak zij van een geslaagd optreden: ,,YES! 86 punten. Wy hawwe in prachtich optreden jûn mei in moai sjueryrapport. Dêr binne wy tige tefreden mei. Koartsein: tige grutsk op ús prachtige ploech!’’

De juryrapporten schetsen overwegend een positief beeld van het optreden van Cresceno, met waardering voor de muzikale inzet en uitstraling. Zo werd gesproken van ,,met overtuiging gespeeld’’ en ,,mooi en energiek spel’’, waarbij ook de sfeer en de opbouw naar het slot als sterk werden benoemd. Tegelijkertijd plaatste de jury enkele kanttekeningen. Er werd gewezen op momenten van onbalans tussen instrumentgroepen en op samenspel dat niet altijd optimaal aansloot. Daarmee laten de rapporten zien dat Crescendo een solide en verzorgde uitvoering neerzette, met duidelijke aanknopingspunten om verder door te groeien. 

Componist en muzikant Sijtze van der Hoek was enthousiast. ,,Jullie hebben Glory and Shadows of Time met een klein fanfareorkest groots uitgevoerd!'', reageerde hij na afloop.

Foto's: Crescendo en Excelsior

Excelsior uit Ouwsterhaule tijdens een van de repetities voor het ONFK in Drachten260411 Drachten ONFK ExcelsiorOuwsterhaule repetitie

 

02042952 Vriend Nieuws is niet vanzelfsprekend 1400

Elke vrijdagmiddag het laatste nieuws in de mailbox?

Advertenties

Onze zakelijke vrienden