De rooms-katholieke kerk in Sint Nicolaasga is 's avonds en 's nachts verlicht.FOTO: Alex J. de HaanHome-page: http://www.noordoost.nlE-mail: persbureau@noordoost.nl(c) Persbureau Noordoost/Heerenveentel: 0513-626999 fax: 0513-623253mobiel: 0654-727.557

De veerpont over de Langwarder Feart in Langweer gaat tijdelijk uit de vaart voor het vierjaarlijks groot onderhoud. Daardoor is de kortste route tussen Langweer en Sneek gedurende twee weken niet beschikbaar voor gemotoriseerd verkeer.

Het onderhoud vindt plaats van maandag 16 februari 2026 tot en met vrijdag 27 februari 2026. In deze periode kunnen (vracht)auto’s en landbouwvoertuigen geen gebruik maken van de pont aan de Pontdyk. Voor voetgangers en (brom)fietsers blijft een oversteek mogelijk, mits er geen ijs in de Langwarder Feart ligt. De gemeente zet hiervoor tijdelijk het fietspontje van Boornzwaag in.

De werkzaamheden worden uitgevoerd door Dok en Scheepsbouw Woudsend B.V.. Tijdens het onderhoud wordt de pont onder meer drooggezet voor schilderwerk, worden de motoren gereviseerd en vinden verplichte technische aanpassingen plaats. Voor deze onderhoudsbeurt is 125.000 euro gereserveerd.

Daarnaast kijkt de gemeente De Fryske Marren bij deze beurt naar de mogelijkheden om de pont in de toekomst te elektrificeren. De grote autopont vaart nu nog op diesel en vervult dagelijks een belangrijke schakel voor auto’s, fietsers en wandelaars tussen Langweer en Sneek.

Foto: Noordoost.nl

02042952 Vriend Nieuws is niet vanzelfsprekend 1400

Elke vrijdagmiddag het laatste nieuws in de mailbox?

Advertenties

Onze zakelijke vrienden