De rooms-katholieke kerk in Sint Nicolaasga is 's avonds en 's nachts verlicht.FOTO: Alex J. de HaanHome-page: http://www.noordoost.nlE-mail: persbureau@noordoost.nl(c) Persbureau Noordoost/Heerenveentel: 0513-626999 fax: 0513-623253mobiel: 0654-727.557

5 december 2018: Over de kerk in Tjerkgaast valt van alles te vertellen. In 2018 werd een gat in het dak gerepareerd en tegelijkertijd werden mankementen aan de houten torenspits verholpen. Bertus Dijkstra van Dijkstra Bouw en Molenbouw in Sleat had er een mooie klus aan..

De kerken in Langweer, Ouwsterhaule, Tjerkgaast en Sint Nyk doen mee aan Tsjerkepaad 2025. Van 5 juli tot en met 13 september staan op elke zaterdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur de deuren open. Vrijwilligers vertellen over de geschiedenis en achtergronden van de soms eeuwenoude kerkgebouwen, waar ‘s zondag ook diensten en missen worden gehouden.

Meest spectaculair is de beklimming van de 61 meter hoge toren van de katholieke kerk in Sint Nicolaasga. Op de zaterdagen 5 juli, 9 augustus en 13 september kunnen durfals daar tussen 14.00 en 1600 uur terecht. Deelnemers vanaf tien jaar zijn welkom. Ze krijgen een rondleiding over de koorzolder met het orgel, langs het uurwerk en de klokken, over de gewelven en in de spits, waar de luiken opengaan voor een vergezicht rondom Sint Nyk..

De kerk in Ouwsterhaule organiseert deze zomer een kleine expositie de watersnoodramp van 1825, die dit jaar wordt herdacht. De ramp liet diepe sporen na in de omgeving en heel Zuidwest-Friesland.

De Protestantse Gemeente Op ‘e Noed opent deze zomer zijn kerk in Tjerkgaast. Net als de dorpskerk van Langweer kunnen bezoekers daar ook op de zaterdagmiddagen een kijkje nemen.

Foto's Noordoost.nl

 

Elke vrijdagmiddag het laatste nieuws in de mailbox?

Advertenties