De rooms-katholieke kerk in Sint Nicolaasga is 's avonds en 's nachts verlicht.FOTO: Alex J. de HaanHome-page: http://www.noordoost.nlE-mail: persbureau@noordoost.nl(c) Persbureau Noordoost/Heerenveentel: 0513-626999 fax: 0513-623253mobiel: 0654-727.557

Elly Boerrigter bij haar tuin

De open dag van Volkstuinvereniging Sint Nicolaasga e. o. leverde een gevarieerd beeld. Leden bewerken hun lap grond op verschillende manieren, waaronder biologisch en ook biologisch-dynamisch. De volkstuinders komen ook met teelten, die aan de bodem is aangepast.

Willemijn Raaijmakers heeft een biologische volkstuin. Haar tuin grenst aan een rij eikenbomen. Door de eiken is de grond redelijk zuur. Daar maakt de Sint Nykster volkstuinder handig gebruik van. De meeste bessensoorten houden namelijk van een zure grond. Haar credo lijkt heel logisch: ‘laat de uitdaging in je voordeel werken’.

Elly Boerrigter kweekt haar planten biologisch-dynamisch. Dat is nog een stapje verder dan biologisch tuinieren. Ze heeft haar volkstuin nog geen jaar en is nu nog druk bezig met op een ecologische manier het onkruid te verwijderen. Dat gebeurt bijvoorbeeld door de grond af te dekken met karton. Het gras en onkruid sterft af en kan daarna gemakkelijk worden verwijderd. Zo blijven de voedingsstoffen in de grond. Ook blijven alle noodzakelijke beestjes, zoals wormen, in leven.

Foto's: Bloeiweek Sint Nyk

Willemijn Raaijmakers op haar biologische volkstuin250604 SintNyk Bloeiweek Volkstuin Willemijn

De capucijners van Willemijn Raaijmakers250604 SintNyk Bloeiweek Volkstuin Willemijn tuinbonen

Ook veel bloeiende planten op de volkstuinen250604 SintNyk Bloeiweek Volkstuin planten250604 SintNyk Bloeiweek Volkstuin planten2250604 SintNyk Bloeiweek Volkstuin planten3

Pastinaak in bloei. Dit keer niet om te eten, maar om het zaad te oogsten. Hiermee kan er volgend jaar weer gezaaid worden. ,,De pastinaak trekt veel luizen aan en dat is prima" zegt Willemijn, ,,zo blijven de andere planten luizenvrij en hebben de lieveheersbeestjes ook te eten".250604 SintNyk Bloeiweek Volkstuin Willemijn pastinaakzaad

 

Elke vrijdagmiddag het laatste nieuws in de mailbox?

Advertenties